new-menu-icon
אנחנו כאן בשבילכם
לפרטים והצעת מחיר
שירות ותמיכה
073-32601860

אחסון ענן vs שרת אחסון

מה ההבדל בין אחסון ענן לאחסון שרת? כדי לענות על השאלה הזאת רצוי קודם כל להבין את המושגים האלו בנפרד. במאמר הבא נסביר בקצרה מהם אחסון שרת ואחסון ענן ומה ההבדלים ביניהם.

מה זה אחסון שרת?

 אחסון על גבי שרת הוא למעשה שרת פיזי (מחשב) בו מאוחסנים כל קבצי האתר שלכם, בין אם מדובר בתמונות, סקריפטים או עמודי HTML. כאשר משתמש נכנס לאתר, הדפדפן מוריד את הקבצים מהשרת ומציג אותם בפני המשתמש כחלק מהאתר שלכם. בתצורה זו השרת מאחסן את קבצי האתר באחסון שרת סטנדרטי.

מה זה אחסון ענן?

אחסון ״ענן״ הוא למעשה שרת וירטואלי. בשירות זה שמירת המידע נפרסת על פני מספר שרתים המחוברים יחדיו, כאשר הגישה אליהם יכולה להתבצע מרחוק מכל נקודה באינטרנט ובכל עת. למעשה, ניתן לדמות את ה"ענן" למכונת מחשוב עצומה בעלת כח רב ושטח אחסון גדול במיוחד. אחסון ענן מוכר גם כדאטה סנטר (Data Center) או שרת לפי דרישה. 

מה ההבדלים ביניהם? 

בעוד שאחסון מסורתי כולל שרת פיזי אחד המכיל את כל הקבצים והמידע של האתר שלכם, באחסון ענן יש באפשרותכם לשלוף מידע מאוחסן מתוך רשת של שרתים. כמו כן, מכיוון שאחסון זה מכיל מספר רב של שרתים הוא מאפשר שטח אחסון גדול יותר בהשוואה לאחסון הפיזי.

כאשר אתר מאוחסן על גבי שרת פיזי, היכולת של המשתמש לצפות באתר תלויה אך ורק במחשב אחד. אך כשנוצר מצב בו השרת מאחסן קבצים רבים והתנועה באתר הולכת וגדלה, עלול להיווצר עומס רב על השרת, דבר אשר עלול להאט בהדרגה את תפעול האתר ולגרום לקריסת השרת, כך שלא יהיה ניתן להציג את הקבצים. 

אחסון ענן לעומת זאת, מאפשר פיזור של משאבי האתר על פני מספר שרתים ווירטואליים, המאפשרים גישה יעילה בכל עת, כך שבסופו של דבר מדובר באחסון אמין ועמיד יותר לאורך זמן. עם זאת, סוג האחסון תלוי בגודל ובמשאבים של העסק, כך שאם יש ברשותכם בלוג או עסק קטן, לרוב ניתן להסתפק באחסון שרת. אחסון ענן לעומת זאת, מתאים יותר לעסקים גדולים המצוידים במערכות מחשוב גדולות. 

שיתוף
פרסומים נוספים

כל מה שחשוב לדעת על DNS

מערכת DNS משמשת סוג של ספר טלפונים הממוקם באינטרנט. אלא שבמקרה הזה, את שמות האנשים ומספרי הטלפון מחליפים שמות דומיינים המלווים בכתובת מזהה המכונה- כתובת IP. כך שברגע שמשתמש מזין שם דומיין כמו- webinside.co.il במכשיר שלו, המכשיר מחפש את כתובת ה-IP המיועדת ומבצע חיבור למיקום הפיזי שבו מאוחסן האתר.

איך CDN יכול להשפיע על מהירות האתר שלך

רשתות CDN (Content Delivery Network) מסייעות לשפר את ביצועי האתר בין אם מדובר במהירות האתר או בחוויית הגלישה בו, באמצעות שרתים ייעודיים המותאמים ספציפית לטיפול בעומס תנועה. במאמר הבא נסביר כיצד פועל CDN, איך הוא עשוי לשפר את הביצועים באתר שלכם וכיצד ניתן להגדיר אותו.

המדריך המלא לבדיקות איכות QA למקדמי אתרים

אתרים שלא עובדים טוב, לא מייצרים המרה. לרוב, מקדמי אתרים נוהגים לבצע בקרת איכות באתרים, עמודי נחיתה, קמפיינים (אימייל מרקטינג) וכו', על מנת לבדוק שהם פועלים כראוי. אך למרות שמדובר בפעולה כל כך בסיסית וחשובה, ניכר כי חלקם נמנעים מלבצע זאת, אחרת לא היינו נתקלים בכל כך הרבה אתרים שפשוט לא עובדים.

תוכן עיניינים

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Let's talk.

Ready to get started? Reach out to our digital experts to get more info!

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
דברו איתנו,

מוכנים להתחיל? עדיין יש לכם שאלות?

Title

שנה

קטגוריה

IM TICKETS is a site that sells tickets to football games all over the world. Their previous site did not result in enough conversions – which was not surprising given its uninviting and messy design and look-and-feel. We built the website to have clean, user-friendly, and interactive options enabling customers to choose a seat in the stadium for any team, league, or stadium. We provide IM TICKETS with hosting and maintenance.