new-menu-icon
אנחנו כאן בשבילכם
לפרטים והצעת מחיר
שירות ותמיכה
073-32601860

איך CDN יכול להשפיע על מהירות האתר שלך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שפר את הביצועים באמצעות רשת הצגת תוכן

רשתות מסירת תוכן (CDN) משפרות את ביצועי האתר באמצעות הקצאת משאבים למשתמשים באתר באמצעות שרתים ייעודיים המתאימים היטב לטיפול בעומס תנועה. מאמר זה עוסק בשאלה כיצד פועל CDN, ומספק הדרכה ופלטפורמה לבחירת CDN, תצורת העבודה ואופטימיזציה של הגדרת CDN

CDN – סקירה כללית

רשת מסירת תוכן מורכבת ממערכת שרתים המותאמים להעברת תוכן מהיר למשתמשים. ניתן לטעון ש-CDN ידועים בשמירה ושליפת מטמון. CDN יכול גם לשפר את העברת התוכן הבלתי ניתן לשמירה. באופן כללי, ככל שהאתר שלך מועבר יותר על ידי ה-CDN, כך ייטב.
הביצועים העדיפים של ה-CDN נובעים מכמה עקרונות. שרתי CDN ממוקמים קרוב יותר למשתמשים מאשר לשרתי מקור ולכן זמן התגובה קצת יותר. אופטימיזציות רשת מאפשרות ל-CDN לספק תוכן במהירות רבה יותר מאשר אם התוכן נטען ישירות משרת המקור. לבסוף, מטמוני CDN מבטלים את הצורך לעבור לשרת המקור. או במילים פשוטות, מהירות האתר שלך תעלה בעזרת השימוש ב-CDN

אספקת תוכן ומשאבים בעזרת CDN

למרות שזה אולי נשמע מורכב יותר, השימוש ב- CDN להעברת משאבים בדרך כלל יהיה מהיר יותר מלטעון את המשאב "ישירות" מהשרתים שלך.
כאשר נעשה שימוש ב- CDN למסירת משאבים מהמקור נוצר חיבור חדש בין הלקוח לשרת סמוך. שארית העברת הנתונים מתרחשת ברשת ה-CDN הכוללת קשרים קיימים ומתמשכים עם המקור. היתרונות בכך הם כפולים: סיום החיבור החדש קרוב ככל האפשר למשתמש מבטל עלויות הגדרת חיבור מיותרות (יצירת חיבור חדש היא יקרה ודורשת תקשורת מרובה). באמצעות חיבור מראש מתאפשרת העברה של נתונים באופן מיידי בתפוקה המרבית האפשרית.

חלק ממערכות ה-CDN משפרות זאת עוד בעזרת ניתוב תנועה למקור דרך שרתי CDN מרובים. חיבורים בין שרתי CDN מתרחשים במסלולים אמינים ומותאמים ולא במסלולים שנקבעים על ידי פרוטוקול Border Gateway (BGP). למרות ש- BGP הוא פרוטוקול הניתוב בפועל של האינטרנט, החלטות הניתוב שלו אינן תמיד מכוונות ביצועים. לכן מסלולים הנקבעים על ידי BGP עשויים להיות פחות יעילים מאשר המסלולים המכוונים היטב בין שרתי CDN.

מטמון במערכות CDN

מטמון משאבים בשרתי CDN מבטל את הצורך בבקשה להגיע עד למוצא השרת על מנת שיוגש למשמש. כתוצאה מכך, המשאב מועבר במהירות רבה יותר, זה גם מקטין את העומס על שרת המקור.

הוספת משאבים למטמון התוכן ב-CDN

השיטה הנפוצה ביותר להוספה למטמונים של CDN היא לגרום למשאבי CDN "למשוך" לפי הצורך. זה מכונה "משיכת מקור". בפעם הראשונה שמתבקש משאב מסוים מהמטמון, הCDN יבקש אותו משרת המקור וישתלט על התגובה. באופן זה תוכן המטמון נבנה לאורך זמן בנוסף גם למטמונים שלא נמשכו לפי דרישה ישירה מצד המשתמש

הסרת משאבים מהמטמון בעזרת תוכן CDN

CDN משתמש בפינוי מטמון להסיר מעת לעת משאבים פחות שימושיים מהמטמון. בנוסף, בעלי אתרים יכולים לשהתמש בניקוי זיכרון המטמון כדי להסיר משאבים מיותרים.

פינוי מטמון תוכן CDN

למטמון יש יכולת אחסון מוגבלת. כשאר המטמון מתקרב למגבלת יכולת האחסון הוא מפנה מקום למשאבים חדשים. זה נעשה על ידי הסרת משאבים שלא ניגשו אליהם לאחרונה או שתופסים מקום. תהליך זה נקרא פינוי מטמון. משאב שמפונה ממטמון אחד לא אומר בהכרח שהוא הוסר מכל המטמונים ברשת CDN

ניקוי תוכן CDN

ניקוי מטמון הוא מנגנון להסרת משאב מהמטמונים של CDN מבלי להמתין לתוקפו או לפינויו. זה מבוצע בדרך כלל באמצעות ממשק API. טיהור הוא קריטי במצבים שבהם יש צורך לשכתב את התוכן. למשל, תיקון שגיאות, תמחור לא נכון ועוד. נוסף על כך, זה יכול גם למלא תפקיד מכריע באסטרטגיית המטמון של האתר.
אם CDN תומך בטיהור מיידי הניקוי יכול לשמש כמנגנון לניהול המטמון של תוכן דינמי. שמור תוכן דינמי במטמון באמצעות TTL ארוך ואז טהר את המשאב בכל פעם שהוא מעודכן. באופן זה ניתן למקסם את משך המטמון של משאב דינמי למרות שלא ידוע מראש מתי ישתנה המשאב.

כאשר משתמשים בטיהור בקנה מידה זה משתמשים בדרך כלל בשילוב עם מושג המכונה "תגי מטמון" או "מקשי מטמון פונדקאיים". מנגנון זה מאפשר לבעלי אתרים לשייך מזהה נוסף או יותר (המכונה לפעמים "תגים") למשאב במטמון. לאחר מכן ניתן להשתמש בתגיות אלה לביצוע טיהור ממוקד. לדוגמה, תוכל להוסיף תגית "כותרת תחתונה" לכל המשאבים המכילים את כותרת התחתונה של האתר שלך. כאשר כותרת התחתונה מתעדכנת הורה ל- CDN שלך לטהר את כל המשאבים הקשורים לתגית "כותרת תחתונה".

משאבים הניתנים להטמנה

אם וכיצד יש לשמור מטמון משאב תלוי אם הוא ציבורי או פרטי, סטטי או דינמי

משאבים פרטיים וציבוריים:

פרטיים:

משאבים אלה מכילים נתונים המיועדים למשתמש יחיד ולכן אסור לשמור אותם במטמון באמצעות CDN. אלה מסומנים על ידי כותרת Cache-Control פרטית.


ציבוריים:

משאבים אלה אינם מכילים מידע ספציפי למשתמש ולכן הם ניתנים לשמירה על ידי CDN. משאב עשוי להיחשב כמטמון על ידי CDN אם אין לו Cache-Control: no-store או Cache-Control: כותרת פרטית. משך הזמן בו ניתן לשמור מטמון ציבורי תלוי בתדירות ההחלפה של הנכס.

תוכן דינמי וסטטי


תוכן דינמי:

זה הוא תוכן המשתנה לעתים קרובות. תגובת API ודף בית, חנות הם דוגמאות לסוג תוכן זה. עם זאת, העובדה שתוכן זה משתנה לעתים קרובות אינה מונעת בהכרח שמירה במטמון. בתקופות של עומס תנועה כבד אחסון במטמון בתגובות אלו לפרקי זמן קצרים מאוד (למשל, 5 שניות) יכול להפחית משמעותית את העומס על שרת המקור. זה תוך השפעה מינימלית על טריות הנתונים.


תוכן סטטי:

תוכן סטטי משתנה לעיתים רחוקות, אם בכלל. תמונות, סרטונים וספריות גרסאות הם בדרך כלל דוגמאות לסוג תוכן זה. תוכן סטטי אינו משתנה ויש לשמור אותו במטמון עם זמן ארוך (TTL). לדוגמה, 6 חודשים או שנה אחת.

בחירת תוכן CDN

ביצועים הם בדרך כלל שיקול עליון בבחירת CDN. עם זאת, שאר התכונות האחרות שמציע CDN (לדוגמה, תכונות אבטחה וניתוח), כמו גם תמחור, תמיכה ו- onboarding של CDN חשובים בעת בחירת מערכת CDN.

ביצועים:

ניתן לחשוב על אסטרטגיית הביצועים של CDN במונחים של פשרה בין מזעור זמן טעינה למקסימום יחס פגיעת מטמון. מערכות CDN עם נקודות נוכחות רבות (PoPs) יכולים לספק זמן תגובה/אחזור נמוך יותר. אך הן עשויות לחוות יחסי מטמון נמוכים יותר כתוצאה מפיזור התנועה על פני יותר מטמונים. לעומת זאת, מערכות CDN עם ​​פחות PoPs עשויים להיות ממוקמות גיאוגרפית רחוק יותר מהמשתמשים, אך יכולות להשיג יחסי מטמון גבוהים יותר. כתוצאה מהפרדה זו ישנן מערכות CDN המשתמשות בגישה מדורגת במטמון. PoPs הממוקמים קרוב למשתמשים (המכונים גם "מטמוני קצה") משלימים עם PoPs מרכזיים שיש להם יחס פגיעה במטמון גבוה יותר. כאשר מטמון קצה לא יכול למצוא משאב, הוא יחפש PoP מרכזי עבור המשאב. גישה זו מחליפה זמן אחזור גדול יותר בסבירות גבוהה יותר שניתן להגיש את המשאב ממטמון CDN – אם כי לא בהכרח מטמון קצה.

הפשרה בין מזעור זמן טעינה למינימום יחס פגע במטמון הוא ספקטרום. שום גישה מסוימת אינה טובה יותר באופן כללי. עם זאת, תלוי באופי האתר שלך ובסיס המשתמשים שלו. ייתכן שתגלה שאחת הגישות הללו מספקת ביצועים טובים ומהירות אתר גבוהה יותר יותר באופן משמעותי מהאחרת.
ראוי גם לציין כי ביצועי CDN יכולים להשתנות באופן משמעותי בהתאם לגיאוגרפיה, שעה ביום ואפילו אירועים מיוחדים. למרות שזה תמיד רעיון טוב לערוך מחקר משלך על ביצועי ה-CDN, זה יכול להיות קשה לחזות את הביצועים המדויקים שתקבל מאותו CDN.

מאפיינים נוספים לתוכן CDN

מערכת CDN מציעה בדרך כלל מגוון רחב של מאפיינים בנוסף להיצע ה-CDN המרכזי שלה. התכונות הנפוצות כוללות: איזון עומסים, אופטימיזציה של תמונות, הזרמת וידאו, מחשוב קצה ומוצרי אבטחה. כל אלה על מנת להגדיל את מהירות האתר שלך בצורה משמעותית וכך לגרום לו להיראות טוב יותר בעיני גוגל וגם לייצר המרה

איך להתקין ולהגדיר CDN

באופן אידיאלי כדאי להשתמש במערכת CDN עבור כלל המשאבים באתר שלך.
תהליך ההתקנה כזה כולל הרשמה לספק CDN, ואז עדכון רשומת ה- DNS שלך כדי להפנותה אל ה-CDN הרצוי. לדוגמה, רשומת CNAME עבור www.example.com עשויה להצביע על example.my-cdn.com. כתוצאה משינוי DNS זה, התנועה לאתר שלך תנותב דרך ה- CDN.

אם אין אפשרות להשתמש ב- CDN עבור כל האתר, באפשרותך להגדיר CDN כך שישרת רק קבוצת משנה של משאבים – למשל, רק משאבים סטטיים. אתה יכול לעשות זאת על ידי יצירת רשומת CNAME נפרדת שתשמש רק למשאבים שצריכים להיות מוגשים על ידי CDN. לדוגמה, תוכל ליצור רשומת CNAME static.example.com המצביעה על example.my-cdn.com. יהיה עליך לכתוב מחדש את כתובות האתרים של המשאבים המוגשים על ידי ה- CDN כדי להצביע על תת-הדומיין static.example.com שיצרת.

שני הסעיפים הבאים במאמר זה יסבירו כיצד להפיק את המרב מ- CDN שלך על ידי הגדלת יחס פגע המטמון ומאפשר ביצועים ומהירות אתר גבוהה יותר.

שיפור יחס התאמת המטמון

התקנת CDN יעילה תשרת כמה שיותר משאבים מהמטמון. זה נמדד בדרך כלל על ידי יחס התאמת מטמון (CHR). יחס התאמת מטמון מוגדר כמספר התאמות המטמון לעומת מספר הבקשות הכולל בפרק זמן נתון.
למטמון שאותחל לאחרונה יש CHR של 0 אך זה גדל ככל שהמטמון מאוכלס במשאבים. CHR של 90% הוא מטרה טובה עבור מרבית האתרים. ספק ה- CDN שלך אמור לספק לך ניתוחים ודיווחים בנוגע ל- CHR שלך.
הדבר הראשון שיש לוודא בעת ביצוע אופטימיזציה של CHR הוא שכל המשאבים הניתנים לשמירה נשמרים ושומרים במטמון למשך הזמן הנכון. זוהי הערכה פשוטה שיש לבצע על ידי כל האתרים.
הרמה הבאה של אופטימיזציה של CHR, היא לכוונן את הגדרות ה- CDN שלך כדי לוודא שתגובות שרת שוות מבחינה לוגית לא נשמרות במטמון בנפרד. זהו חוסר יעילות שכיח המתרחש עקב ההשפעה של גורמים כמו שאילתות, עוגיות וכותרות בקשה במטמון.

בדיקה ראשונית של תוכן CDN

מרבית ה- CDN יספקו ניתוח מטמון. בנוסף, כלים כמו WebPageTest ו- Lighthouse יכולים לשמש גם כדי לוודא במהירות שכל המשאבים הסטטיים של הדף נשמרים למשך הזמן הנכון. זה נעשה על ידי בדיקת כותרות המטמון של HTTP של כל משאב. אחסון במטמון במשאב תוך שימוש במקסימום זמן מתאים לחיים (TTL) ימנע אחזור מקור מיותר בעתיד ולכן יגדיל את ה- CHR.
בנוסף, למרות שהוא אינו משפיע אם או כיצד המטמון נשמר במטמון על ידי CDN, מומלץ להשתמש גם בהגדרת ההוראה Cache-Control: immutable. כתוצאה מכך, הדפדפן לא יאבד את המשאב בעת ״שליפתו״ ממטמון הדפדפן ובכך יבטל בקשת שרת מיותרת. למרבה הצער, הנחיה זו נתמכת רק על ידי Firefox ו- Safari – היא אינה נתמכת על ידי דפדפנים מבוססי Chromium.

כיוונון איכותי של תוכן CDN

הסבר פשוט על אופן העבודה של מטמוני CDN. כתובת ה- URL של משאב משמשת כמפתח לשמירת המטמון ושליפתו מהמטמון. בפועל זה עדיין נכון באופן גורף. הוא מורכב באופן חלקי גם מנתונים כמו כותרות, בקשות ופרמטרים של שאילתות. כתוצאה מכך, כתיבה מחדש של כתובות אתרים לבקשות היא טכניקה חשובה – הן למקסום CHR והן להבטחת הגשת התוכן הנכון למשתמשים. CDN מוגדר כראוי יוצר את האיזון הנכון בין אחסון במטמון מסודר יתר על המידה (מה שפוגע ב- CHR), לבין מטמון לא מספיק מסודר (מה שמביא לתגובות שגויות שמוגשות למשתמשים).

פרמטרים

כברירת מחדל, מערכת CDN לוקחת בחשבון פרמטרים בעת שמירת משאב. עם זאת, התאמות קטנות לטיפול בפרמטרים עשויות להיות בעלות השפעה משמעותית על CHR. לדוגמא:

פרמטרים לא רצויים:

כברירת מחדל, CDN יאחסן במטמון את example.com/blog ו- example.com/blog?referral_id=2zjk בנפרד למרות שהם ככל הנראה אותו משאב בסיסי. זה מתוקן על ידי התאמת תצורת CDN כדי להתעלם מפרמטר השאילתה של ההפניה.

סדר פרמטר

CDN יאחסן במטמון את example.com/blog?id=123&query=dogs בנפרד מ- example.com/blog?query=dogs&id=123. עבור מרבית האתרים סדר הפעולה אינו משנה ולכן קביעת התצורה של ה- CDN למיון פרמטר הבקשה יגדיל את ה-CHR.

משתנה (Vary)

כותרת התגובה של המשתנה מודיעה על מטמונים שתגובת השרת המתאימה לכתובת URL מסוימת יכולה להשתנות בהתאם לכותרות שהוגדרו בבקשה. כתוצאה מכך, היא מורה ל- CDN לשמור את התגובות הללו במטמון בנפרד. כותרת המשתנה אינה נתמכת באופן נרחב על ידי CDNs ועלולה לגרום למשאב לא להיות נגיש מהמטמון.
למרות שכותרת המשתנה יכולה להיות כלי שימושי, שימוש לא נכון פוגע ב- CHR. ללא נורמליזציה כותרות הבקשה יהיו שני ערכי מטמון נפרדים, למרות שהתוכן ככל הנראה יהיה זהה.

Cookies

קובצי Cookie מוגדרים לפי דרישה דרך כותרת ה- Cookie, הם מוגדרים בתגובות דרך כותרת Set-Cookie. יש להימנע משימוש בכותרת Set-Cookie מכיוון שמטמונים בדרך כלל לא ישמחו את תשובות השרת במטמון המכילות כותרת זו.

מאפייני ביצועי תוכן CDN

חלק זה דן במאפייני הביצועים המוצעות בדרך כלל על ידי CDN כחלק מהיצע המוצרים העיקרי שלו. אתרים רבים שוכחים להפעיל מאפיינים אלה ובכך לאבד את הנוחות בביצועים קלים.

דחיסה

יש לדחוס את כל התגובות מבוססות הטקסט באמצעות gzip או עם ברוטלי (Brotli). אם יש לך אפשרות, תבחר ברוטלי על פני gzip. ברוטלי הוא אלגוריתם דחיסה חדש יותר ובהשוואה ל- gzip הוא יכול להשיג יחסי דחיסה גבוהים יותר.
ישנם שני סוגים של תמיכה ב- CDN לדחיסת ברוטלי: "ברוטלי מהמקור" ו"דחיסת ברוטלי אוטומטית

ברוטלי ממקור

ברוטלי ממקור הוא כאשר CDN משרת משאבים שנדחסו באופן ברוטלי על ידי המקור. למרות שזה עשוי להיראות כמו תכונה בסיסית בכל מערכות ה- CDN. זה דורש
שה- CDN יוכל לאחסן במטמון מספר גרסאות של המשאב המתאים

דחיסת ברוטלי אוטומטית

דחיסת ברוטלי אוטומטית מתרחשת כאשר משאבים נדחסים על ידי הCDN . CDN יכול לדחוס משאבים הניתנים לשמירה וגם משאבים שלא ניתנים לשמירה במטמון.
בפעם הראשונה שמבקשים משאב הוא מוגש באמצעות דחיסה "מספיק טובה" – למשל, Brotli-5. סוג זה של דחיסה מיושם הן למשאבים הניתנים למטמון ולא למטמון.
אם משאב הועבר למטמון ה- CDN ישתמש בעיבוד לא מקוון כדי לדחוס את המשאב ברמת דחיסה חזקה יותר אך איטית בהרבה. – למשל ב- Brotli-11. לאחר השלמת דחיסה זו הגרסה הדחוסה יותר תישמר במטמון ותשמש לבקשות עוקבות.

שיטות דחיסה ממולצות לתוכן CDN

אתרים שרוצים להשיג ביצועים מקסימליים צריכים להחיל דחיסת Brotli הן בשרת המקור והן ב- CDN. דחיסת ברוטלי במקור ממזערת את גודל ההעברה של המשאבים שלא ניתן לשלוף מהמטמון. כדי למנוע עיכובים בהגשת בקשות המקור צריך לדחוס משאבים דינמיים באמצעות רמת דחיסה שמרנית למדי. למשל Brotli-4. ניתן לדחוס משאבים סטטיים באמצעות Brotli-11. אם המקור אינו תומך בברוטלי ניתן להשתמש ב- gzip-6 לדחיסת משאבים דינמיים. ניתן להשתמש ב- gzip-9 לדחיסת משאבים סטטיים.

TLS 1.3

TLS 1.3 היא הגרסה החדשה ביותר של Transport Layer Security (TLS). פרוטוקול ההצפנה המשמש HTTP מספק פרטיות וביצועים טובים יותר בהשוואה ל- TLS 1.2.
TLS 1.3 מקצר את החיבור TLS משני הלוך ושוב לאחד. עבור חיבורים המשתמשים ב- HTTP/1 או HTTP/2 קיצור החיבור TLS לסיבוב אחד מפחית למעשה את זמן הגדרת החיבור ב -33%.

HTTP/2 ו- HTTP/3

HTTP/2 ו- HTTP/3 מספקים יתרונות בביצועים על פני HTTP/1. מבין השניים, HTTP/3 מציע יתרונות פוטנציאליים גדולים יותר לביצועים. HTTP/3 עדיין לא סטנדרטי לחלוטין, אך הוא יקבל תמיכה רחבה ברגע שזה יקרה.

HTTP/2

אם תוכן CDN שלך עדיין לא מפעיל HTTP/2 כברירת מחדל עליך לשקול להפעיל אותו. HTTP/2 מספק יתרונות ביצועים מרובים על פני HTTP/1 והוא נתמך על ידי כל הדפדפנים הגדולים. מאפייני ביצועים של HTTP/2 כוללים: ריבוב, עדיפות זרם, דחיפת שרת ודחיסת כותרת.

ריבוב:

ניתן לטעון כי ריבוב הוא המאפיין החשוב ביותר של HTTP/2. ריבוב מאפשר לחיבור TCP יחיד להגיש מספר זוגות תגובה לבקשה בו זמנית. זה מבטל הגדרות חיבור מיותרות, בהתחשב בכך שמספר החיבורים שדפדפן יכול לפתוח בזמן נתון מוגבל. יש לכך גם המשמעות שהדפדפן מסוגל כעת לבקש מקורות נוספים של דף במקביל. תיאורטית ריבוב מסיר את הצורך באופטימיזציה של HTTP/1 כמו שרשור ויריעות ספרייט. אולם, בפועל, טכניקות אלה יישארו רלוונטיות בהתחשב בקבצים גדולים יותר.

עדיפות זרימה:

ריבוב מאפשר מספר זרמים בו זמנית. עדיפות זרם מספקת לתקשורת עדיפות יחסית של כל אחד מהזרמים הללו. זה עוזר לשרת לשלוח תחילה את המשאבים החשובים ביותר גם אם לא התבקשו קודם.

עדיפות זרם מתבטאת על ידי הדפדפן באמצעות עץ תלות והיא רק הצהרת העדפה. במילים אחרות, השרת אינו מתחייב לבצע (או לשקול) את העדיפויות שמספק הדפדפן. עדיפות הזרם הופכת ליעילה יותר כשאר יותר מאתר אחד מוגש באמצעות CDN.
למרות שהמופע של ה- CDN שלך ל- HTTP/2 הוא בעיקר עניין של הפיכת מתג, חשוב לבדוק היטב את השינוי לפני שתאפשר אותו בייצור. HTTP/1 ו- HTTP/2 משתמשים באותן מוסכמות לכותרות בקשה ותגובה – אך HTTP/2 הרבה פחות סלחני כאשר לא מקפידים על מוסכמות אלה. כתוצאה מכך, שיטות שאינן מפרט כגון הכללת תווים שאינם ASCII או אותיות גדולות בכותרות עשויות להתחיל לגרום לשגיאות לאחר הפעלת HTTP/2. אם זה קורה, ניסיונות הדפדפן להוריד את המשאב ייכשלו. ניסיון ההורדה שנכשל יופיע בכרטיסייה "רשת" ב- DevTools. בנוסף, הודעת השגיאה "ERR_HTTP2_PROTOCOL_ERROR" תוצג במסוף.

HTTP/3:

HTTP/3 הוא היורש ל- HTTP/2. החל מספטמבר 2020 לכל הדפדפנים הגדולים יש תמיכה ניסיונית ב- HTTP/3 וכמה CDN תומכים בכך. ביצועים הם היתרון העיקרי של HTTP/3 על פני HTTP/2. באופן ספציפי, HTTP/3 מבטל חסימת ראש שורה ברמת החיבור ומפחית את זמן הגדרת החיבור.

ביטול חסימת ראש השורה:

HTTP/2 הציג ריבוב, תכונה המאפשרת שימוש בחיבור יחיד להעברת זרמי נתונים מרובים בו זמנית. עם זאת, עם HTTP/2, חבילה שהושמטה אחת חוסמת את כל הזרמים בחיבור (תופעה המכונה חסימת ראש שורה). עם HTTP/3, חבילה שנשמטה חוסמת רק זרם יחיד. שיפור זה הוא בעיקר תוצאה של HTTP/3 באמצעות UDP (HTTP/3 משתמש ב- UDP באמצעות QUIC) ולא ב- TCP. זה הופך את HTTP/3 שימושי במיוחד להעברת נתונים ברשתות עמוסות או אובדן.

הפחתת זמן הגדרת חיבור:

HTTP/3 משתמש ב- TLS 1.3 ולכן חולק את יתרונות הביצועים שלה. יצירת חיבור חדש דורשת רק הלוך-חזור יחיד וחידוש חיבור קיים אינו מצריך שום הלוך-חזור.
ל- HTTP/3 תהיה ההשפעה הגדולה ביותר על המשתמשים על חיבורי רשת גרועים: לא רק מכיוון ש- HTTP/3 מטפל באובדן מנות בצורה טובה יותר מקודמיו, אלא גם מכיוון שחיסכון הזמן המוחלט הנובע מהתקנת חיבור 0-RTT או 1-RTT יהיה גדול יותר ברשתות עם חביון גבוה.

מיטוב תמונה:

שירותי מיטוב של תמונות CDN מתמקדים בדרך כלל באופטימיזציה של תמונות שניתן ליישם אוטומטית על מנת להקטין את גודל העברת התמונה. לדוגמא: הפשטת נתוני EXIF, החלת דחיסה ללא הפסד והמרת תמונות לפורמטים חדשים יותר של קבצים (למשל, WebP). תמונות מהוות ~ 50% מבית ההעברה בדף האינטרנט החציוני, כך שאופטימיזציה של תמונות יכולה להפחית משמעותית את גודל העמוד.

צמצום:

צמצום מסיר תווים מיותרים מ- JavaScript, CSS ו- HTML. עדיף לבצע מינימום בשרת המקור, ולא ב- CDN. לבעלי האתרים יש יותר הקשר לגבי הקוד שיש למזער, ולכן הם יכולים לעתים קרובות להשתמש בטכניקות צמצום אגרסיביות יותר מאלה המועסקים על ידי CDN. עם זאת, אם לא ניתן למזער קוד במקור, מינימום על ידי CDN הוא חלופה טובה.

סיכום:

השתמש ב-CDN: המספק משאבים בצורה שמגבירה את מהירות האתר, מפחית את העומס על שרת המקור ועוזר להתמודד עם עומסי תנועה.
שמור מטמון תוכן בצורה אגרסיבית ככל האפשר: ניתן וצריך לשמור מטמון תוכן סטטי ודינמי – אם כי לזמן משתנה. בצע בדיקה ידנית מידי פעם באתר שלך כדי לוודא שאתה שומר על התוכן בצורה אופטימלית.
שפר את הביצועים של האתר שלך: תכונות כמו Brotli, TLS 1.3, HTTP/2 ו- HTTP/3 משפרות עוד יותר את הביצועים ואת מהירות האתר בפרט.Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Let's talk.

Ready to get started? Reach out to our digital experts to get more info!

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
דברו איתנו,

מוכנים להתחיל? עדיין יש לכם שאלות?

Title

שנה

קטגוריה

IM TICKETS is a site that sells tickets to football games all over the world. Their previous site did not result in enough conversions – which was not surprising given its uninviting and messy design and look-and-feel. We built the website to have clean, user-friendly, and interactive options enabling customers to choose a seat in the stadium for any team, league, or stadium. We provide IM TICKETS with hosting and maintenance.