new-menu-icon
אנחנו כאן בשבילכם
לפרטים והצעת מחיר
שירות ותמיכה
073-32601860

הפניית 301 vs הפניית 302

במאמר הבא נסקור בקצרה את ההבדלים העיקריים בין הפנייה 301 להפניה 302 ונסביר מתי רצוי להשתמש בכל אחת מהן.

הפניית 301 והפניית 302 משמשות אותנו על מנת להפנות את גולשי האתר לכתובת שונה מזו שהם הקלידו בתחילה. לרוב הפניות אלו מתבצעות כאשר האתר הועבר לכתובת אחרת או כשהאתר עובר הליך שדרוג. 

ההבדל בין הפניית 301 לעומת 302  

 בהפניית 301 נשתמש כאשר העברת התוכן מתבצעת לצמיתות, כך שמנועי החיפוש יאנדקסו את הכתובת החדשה של האתר. הפנית 302 לעומת זאת, היא הפניה זמנית, כך שהכתובת המקורית עדיין נשמרת במנועי החיפוש. 

הפניית 301 קבועה

קוד מצב HTTP 301 , כלומר- הפנית 301, מנחה את מנועי החיפוש להעביר את הגולשים לכתובת האתר החדשה. הפניות 301 מתקיימות מכמה סיבות, בין אם מדובר בשדרוג האתר, או החלפת כתובת האתר, כך שברוב המקרים נעשה שימוש בהפניה זו. 

 302 הפנייה זמנית

קוד מצב HTTP 302 או בקיצור הפניית 302, משמשת כהפניה זמנית כך שמנועי החיפוש ימשיכו לאנדקס את כתובת האתר הישנה. עם זאת, במידה שהפניית 302 חורגת מפרק זמן מסוים, מנועי החיפוש עשויים להתייחס אליה כאל הפניית 301 ולהעביר את הסמכות והרלוונטיות של כתובת האתר ליעד ההפניה.

מתי יש להשתמש בהפניית 302?

הפניית 302 משמשת בעיקר לצורך הרצת בדיקת A\B או הפניית כתובות אינטרנט לשם קמפיין קידום מכירות.

מהי עמדת גוגל בנושא

לרוב רצוי לבצע את ההפניה הרלוונטית מלכתחילה ולא לצפות שגוגל תבין בעצמה שיש לבצע שינוי בהגדרת ההפניה ולהפוך אותה ל-301. התנהלות לא נכונה עלולה לפגום בהליך הקידום של האתר ובנתוני החשיפה שלו.  

השפעה על מטמון הדפדפן

אמנם הגולשים באתר לא שמים לב אם אתם משתמשים בהפניית 301 או בהפניית 302 כדי לשלוח אותם לדף אחר. עם זאת, חשוב לזכור שהפניית 301 נשמרת במטמון הדפדפן. כך שאם הפניית 301 הוסרה והגולשים נכנסו לכתובת האתר הישנה, הם עדיין יופנו לכתובת האתר החדשה על ידי הדפדפן שלהם. כדי למנוע זאת, יהיה עליהם לנקות את מטמון הדפדפן שלהם. לכן, חשוב מאוד לא לבצע מהלכים פזיזים ולבצע את ההפניות באופן מעמיק ומחושב. 

שיתוף
פרסומים נוספים

כל מה שחשוב לדעת על DNS

מערכת DNS משמשת סוג של ספר טלפונים הממוקם באינטרנט. אלא שבמקרה הזה, את שמות האנשים ומספרי הטלפון מחליפים שמות דומיינים המלווים בכתובת מזהה המכונה- כתובת IP. כך שברגע שמשתמש מזין שם דומיין כמו- webinside.co.il במכשיר שלו, המכשיר מחפש את כתובת ה-IP המיועדת ומבצע חיבור למיקום הפיזי שבו מאוחסן האתר.

איך CDN יכול להשפיע על מהירות האתר שלך

רשתות CDN (Content Delivery Network) מסייעות לשפר את ביצועי האתר בין אם מדובר במהירות האתר או בחוויית הגלישה בו, באמצעות שרתים ייעודיים המותאמים ספציפית לטיפול בעומס תנועה. במאמר הבא נסביר כיצד פועל CDN, איך הוא עשוי לשפר את הביצועים באתר שלכם וכיצד ניתן להגדיר אותו.

המדריך המלא לבדיקות איכות QA למקדמי אתרים

אתרים שלא עובדים טוב, לא מייצרים המרה. לרוב, מקדמי אתרים נוהגים לבצע בקרת איכות באתרים, עמודי נחיתה, קמפיינים (אימייל מרקטינג) וכו', על מנת לבדוק שהם פועלים כראוי. אך למרות שמדובר בפעולה כל כך בסיסית וחשובה, ניכר כי חלקם נמנעים מלבצע זאת, אחרת לא היינו נתקלים בכל כך הרבה אתרים שפשוט לא עובדים.

תוכן עיניינים

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Let's talk.

Ready to get started? Reach out to our digital experts to get more info!

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
דברו איתנו,

מוכנים להתחיל? עדיין יש לכם שאלות?

Title

שנה

קטגוריה

IM TICKETS is a site that sells tickets to football games all over the world. Their previous site did not result in enough conversions – which was not surprising given its uninviting and messy design and look-and-feel. We built the website to have clean, user-friendly, and interactive options enabling customers to choose a seat in the stadium for any team, league, or stadium. We provide IM TICKETS with hosting and maintenance.