new-menu-icon
אנחנו כאן בשבילכם
לפרטים והצעת מחיר
שירות ותמיכה
073-32601860

חישוב ROI – להסתכל נכון על הרווחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הנה כל מה שעליך לדעת על החזר השקעה וכיצד להשתמש בו כדי להבטיח שההוצאות העסקיות שלך מגדילות את הרווחים שלך. ROI הוא ההחזר על השקעה, לכל השקעה עליך לקבוע ROI מתאים. ישנן מספר דרכים למדוד ROI.
מאמר זה מיועד למנהלים או בעלי עסקים המעוניינים להבין מהו ROI וכיצד לחשב אותו.

ROI או החזר השקעה הוא מונח עסקי לזיהוי תשואות פיננסיות. מנהלים מסתכלים על החזר השקעה של פרויקט או עסק מכיוון שמדד זה מציין בעצם, כמה הוא ירוויח. לעתים קרובות הוא מבוטא כאחוז או יחס. ערך זה מתאר כל דבר החל מתשואה כספית ועד התייעלות כלכלית.

מה זה ROI

כל הוצאה שיש לחברה ניתנת לחישוב במונחי ROI. בעוד שחלק מההוצאות או הפעילויות כגון רכישת ציוד או שיפור תנאי העובדים, עשויות שלא להיות בעלות החזר השקעה ישיר או כספי, כל הוצאה תורמת להשקעה כוללת. לדוגמא – שכירת מעצב גרפי ליצירת מודעות, תשלום לצלם כדי לצלם את החברה, שיפור אתר החברה, כל אלה יכולים להימדד במונחים של החזר השקעה.

במקרים רבים משתמשים בהחזר על ההשקעה כדי לחשב מה שווי ההשקעה. לדוגמא, משקיע ירצה לדעת את החזר ה-ROI הפוטנציאלי של השקעה לפני שהוא משקיע סכומים כלשהם בחברה מסוימת. חישוב ההשקעה הפוטנציאלית או ההחזר הכספי בפועל של החברה כרוך בדרך כלל בחלוקת ההכנסה השנתית של החברה או סכום ההשקעה המקורית או הנוכחית.

החזר ה- ROI משמש גם לתיאור "עלות הזדמנות". או תשואה שהמשקיע ויתר עליה כדי להשקיע בחברה. אם בעל עסק היה משקיע את כספו במניות, הוא יכול היה לקבל תשואה שנתית של 5%. על ידי השקעת אותו כסף בחברה, בעלי המניות היו מצפים לראות תשואה דומה, אם לא גבוהה יותר, עבור הכסף שלהם.

חברות אפילו משתמשות בהחזר על ההשקעה כדי למדוד את ההצלחה של פרויקט ספציפי. אם בעל עסק היה משקיע כסף בקמפיין פרסומי, הוא ינתח את המכירות שמייצרת המודעה ומשתמש במידע זה כדי לקבוע את החזר ה- ROI. אם הכסף שנוצר חורג מהסכום שהוצא, עסק יכול היה להחשיב אותו כהחזר על השקעה מקובל.

בעת חישוב ההחזר על ההשקעה השנתי שלך, אתה מחפש את ההחזר השנתי הממוצע על ההשקעה שנצבר במהלך תקופת ההשקעה. זה מראה לך עד כמה המיזם רווחי, דבר מועיל לאור העובדה שההחזר על ההשקעה אינו כולל את תקופת ההחזקה של השקעה במסגרת הנוסחה שלו. החזר ROI שנתי יכול לעזור לך לנתח ולהשוות את ביצועי ההשקעה שלך בפרקי זמן ספציפיים.

נקודת מפתח: החזר ה-ROI מודד את הצמיחה או את אובדן הכספים שהושקעו במיזם עסקי

למה ROI חשוב לעסק שלך?

רק עסקים חכמים המפקחים על החזר השקעה מקרוב שורדים לאורך זמן. אם אינך רואה החזר השקעה אופטימלי על מאמץ מסוים, פשוט תפסיק לזרוק עליו כסף. המשך ההוצאות על מטרות אבודות היא דרך בטוחה לקבור את העסק שלך.

נקודת המפתח: ההחזר על ההשקעה מאפשר לך לראות את פירות ההשקעה שלך או את היעדרם, חשוב תמיד לדעת איך להתמודד איתו כשאתה מנהל עסק.

מה נחשב ל- ROI טוב?

מה שנחשב להחזר ROI טוב תלוי בהשקעה. כאשר חברה מוציאה כסף על ציוד, למשל, ההחזר על ההשקעה הוא בפריון. לעומת זאת, הוצאות שיווק דורשות החזר השקעה במכירות. ההחזר על ההשקעה שאתה מצפה ממאמצי האופטימיזציה של מנועי החיפוש שלך יהיה שונה מההחזר על ההשקעה שאתה מחפש מהשקעה במפעל חדש.
החזר ROI דו ספרתי הוא נהדר למתחילים, ואם אתה מזהה החזר ROI גבוה, עליך לשאוף להבין כיצד להגביר ולהרחיב את הגורמים לצמיחתו.
שקול אם בכלל תקבל החזר השקעה, והיה ריאלי לפני שאתה חותם על חוזים ומוציא כסף. שקול זאת בזהירות ואל תבצע רכישות גדולות מיד. מישהו שמבטיח את הירח כנראה לא יביא תשואות טובות. זה מוביל לנושא הבא: בעיות בהשגת החזר ROI.

נקודת המפתח:שימו לב למקום בו אתם משקיעים את כספכם. שקול אם זה יגדיל את רווחיות המיזם שלך ויאפשר ל להגיע להחזר ROI גבוה יותר.

אתגרי ההחזר על ההשקעה

כולם חושבים שהם יכולים לחזות החזר השקעה, אך איש אינו יכול לראות את העתיד. ניתן לחשב ממוצעים בראיה רחבה, אך עבור רובנו רק השקעה מחושבת תראה תשואות חיוביות. השקעה עיוורת מבלי לעשות בדיקת נאותות היא אף פעם לא רעיון טוב.

לפני שתשקיע בשותפים או לקוחות תפגש איתם באופן אישי. תכיר אותם ותלמד את העסק. בקש לראות כמה שיותר תיעוד כדי לוודא שהם מי שהם אומרים שהם. כל אחד יכול לרשום עסק ולשכור שטח מסחרי, זה לא אומר שתראה החזר השקעה חיובי. לדוגמא, אם השקעתם בביטקוין בשנת 2010 ומכרתם בתחילת 2018, הצלחתם. אם קניתם בתחילת 2018 ואתם עדיין מחזיקים, כנראה שאתם לא כל כך מרוצים. שני משקיעים המחזיקים באותה השקעה יכולים לחוות חוויות שונות מאוד והשקפות עליה, תלוי בתזמון.
בדקו בצורה מעמירה את ההיסטוריה הפיננסית של העסק. מבלי לבצע בדיקת נאותות עלולות לצוץ הרבה הפתעות לא נעימות.

נקודת המפתח: ביצוע המחקר הראוי לפני הזרמת כסף למיזם עסקי ייתן לכם סיכוי טוב יותר לממש החזר על השקעה בריא.

מגבלות ה-ROI

תוכל להרוויח ראייה פיננסית רחבה על ידי חישוב ה-ROI שלך, אך למדידת ההצלחה של העסק שלך על בסיס ROI יש מגבלות. להלן שלוש מגבלות שיש לקחת בחשבון.

1. תזרים המזומנים של החברה שלך אינו בא לידי ביטוי באופן ישיר בהחזר ההשקעה שלך, ולכן לא תמיד יכול להיות שמדידת המצב הפיננסי של העסק שלך מושלמת או מדויקת.

2. כדי לחשב את ה- ROI במדויק אתה זקוק לבחינה מוצקה של הוצאות העסק העתידיות שלך. אם עדיין אין לך מספרים מדויקים להוצאות עתידיות או אם המספרים הכוללים את החישוב שלך משתנים – כגון שיעורי ריבית שעשויים להשתנות, יתכן וההחזר על ההשקעה יהיה לא מדויק.

3. ROI מודד רק את ההצלחה הכספית של פרויקט. לדוגמה, השקעה במחשבים וטכנולוגיה חדשים עבור העובדים שלך עשויה להיות בעלת החזר השקעה שלילי, אך היא עשויה לשמח את העובדים שלך ולעודד אותם להשקיע יותר בעבודה. החזר ה- ROI של פרויקט או מיזם אינו מסביר את היתרונות הלא-כספיים של השקעה.

נקודת מפתח: ROI מספק מידע ספציפי, מה שאומר שהוא לא תמיד מדבר על החברה כולה. זה חישוב מועיל אך הוא מוגבל בנתונים שהוא מספק.

יתרונות ה-ROI

הבנת הרווחים שלך וההשפעה של ה-ROI על העסק שלך היא חשובה ומועילה ביותר בקבלת החלטות עבור החברה שלך. להלן שתי יתרונות נוספים שחישוב ROI שלך מספק.

1. שימוש ב-ROI מאפשר לבעלי עסקים לעקוב ולנתח פרויקטים לטווח הקצר והארוך. אתה יכול להגדיר יעדים פשוטים ליעדים לטווח הקצר או לטווחה הארוך. ההחזר על ההשקעה יכול למדוד אם אתה משיג אמות מידה במהירות ובקלות.

2. ROI עוזר לך להעריך את הביצועים הכספיים של העסק שלך. ידיעת ההחזר על ההשקעה שלך ממשיכה את החברה שלך על ידי הוכחה שהעסק שלך מרוויח מעל הממוצע או מתחת לממוצע. זו תזכורת טובה לחברות לשמור על סטנדרט למימון שלהן.

נקודת מפתח: חישוב ROI יכול לעזור לנתח את התזרימים הפיננסיים שלך. לעזור לך לקבל החלטות נכונות לגבי העסק שלך.

למידה מהעבר

חישובי ROI אינם מיועדים להוות כלי למדידה מדויקות, אלא דרך לתחזית בקירוב. תחזיות מדויקות יותר תמיד עוזרות, אך בדרך כלל צפויה טעות כלשהי בהחזר על ההשקעה. הבנת החזר ה- ROI של כל פרויקט או קמפיין שיווקי מסייעת בזיהוי אסטרטגיות מוצלחות.
חברות רבות משתמשות בהחזר על ההשקעה כדי לזהות שיטות שיווק ופרסום המניבות את התשואה הגבוהה ביותר בהתבסס על הצלחות קודמות. בדרך זו, ההחזר על ההשקעה הופך לא רק למדד להצלחה בעבר אלא גם לאומדן לחודשים הקרובים.

נקודת מפתח: חישובי ROI שימושיים מכיוון שהם עוזרים לך לנתח את התקדמות העסק שלך ולמרות שהם אומדנים. הם יכולים להשפיע ולשפר את ההחלטות שאתה מקבל עבור החברה שלך.

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Let's talk.

Ready to get started? Reach out to our digital experts to get more info!

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
דברו איתנו,

מוכנים להתחיל? עדיין יש לכם שאלות?

Title

שנה

קטגוריה

IM TICKETS is a site that sells tickets to football games all over the world. Their previous site did not result in enough conversions – which was not surprising given its uninviting and messy design and look-and-feel. We built the website to have clean, user-friendly, and interactive options enabling customers to choose a seat in the stadium for any team, league, or stadium. We provide IM TICKETS with hosting and maintenance.