new-menu-icon
אנחנו כאן בשבילכם
לפרטים והצעת מחיר
שירות ותמיכה
073-32601860

כל מה שחשוב לדעת על DNS

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

חשוב על מערכת DNS כספר הטלפונים של האינטרנט. במקום שמות אנשים עם מספרי הטלפון שלהם הוא מכיל שמות דומיינים עם המזהים המתאימים שלהם הנקראים כתובות IP. כאשר משתמש מזין שם דומיין כמו webinside.co.il.com במכשיר שלו, הוא מחפש את כתובת ה- IP ומחבר אותו למיקום הפיזי שבו מאוחסן האתר.

הביטוי ״DNS״ הוא ראשי התיבות של "Domain Name System" או "מערכת שמות מתחמים". זו מערכת המאפשרת לך להתחבר לאתרים על ידי התאמת שמות דומיינים הניתנים לקריאה אנושית – כמו webinside.co.il, שלו המזהה הייחודי עבור השרת בו מאוחסן אתר.

איך מערכת DNS עובדת?

האינטרנט מורכב מרשת ענק של מחשבים. לכל מכשיר המחובר לאינטרנט מוקצת כתובת IP ייחודית המסייעת למחשבים אחרים לזהות אותו. כתובת IP זו היא מחרוזת מספרים עם נקודות שנראית כך 192.124.249.166. עכשיו תאר לך שהיית צריך לזכור מחרוזות ארוכות כל כך של מספרים כדי לבקר באתרים המועדפים עליך. קשה לזכור אותם והם גם אינם מייצגים דבר הקשור לאתר המבוקש.
שמות דומיינים בשפה האנגלית הומצאו כדי לפתור בעיה זו ומאפשרים לבחור שמות קלים עבור אתרי האינטרנט.

מערכת DNS בעצם מתרגמת את שמות הדומיינים הללו לכתובות IP ומפנה את המכשיר לכיוון הנכון. שם מתחם וכתובת ה- IP התואמת שלו נקראים "רשומת DNS".
הנה דרך פשוטה להבין כיצד פועל DNS בארבעה שלבים. נניח שתרצה לבקר באתר שלנו בכתובת www.webinside.co.il

1. אתה פותח את הדפדפן ומקליד www.webinside.co.il בשורת הכתובת ולחץ על Enter. מיד יש בדיקה מהירה אם ביקרת בעבר באתר שלנו.
אם רשומות ה- DNS נמצאות במטמון של המחשב שלך, שאר הבדיקה מבוטלת ותועבר ישירות אל www.webinside.co.il

2. אם לא נמצאו רשומות DNS במטמון המחשב, שאילתה נשלחת לשרת ה-DNS המקומי שלך. בדרך כלל זהו השרת של ספק האינטרנט שלך.

3. אם הרשומות אינן מאוחסנות במטמון בשרת המקומי, הבקשה מועברת למה שמכונה "שרת שמות שורש" (Root name server) לאיתור רשומות ה-DNS. שרתי שמות שורשים הם שרתים ייעודיים ברחבי העולם שאחראים על אחסון נתוני DNS ושמירה על פעולת המערכת בצורה חלקה. לאחר שנמצאה הרשומה בשרת שמות השורש, היא נשמרתבצורה אוטומטית במטמון המחשב שלך.

4. כעת, כאשר רשומות ה- DNS ממוקמות, ייפתח חיבור לשרת בו מאוחסן האתר ו- www.webinside.co.il יופיע על גבי המסך שלך.

מהו שרת שמות במערכת DNS

האינטרנט מתקיים בזכות רשת מחשבים הנקראים שרתים. שרת הוא סוג של מחשב שמוקדש לאחסון אתרים ומסירתם למחשבים אחרים ברחבי העולם.
שרת שמות הוא סוג מיוחד של שרת השומר על כל רשומות ה- DNS שלך. תפקידו לספק את פרטי ה- DNS שלך לכל דורש.
שרתי שמות מנוהלים בדרך כלל על ידי רשם שמות הדומיין שלך או החברה שמאחסנת את האתר שלך.
לכל שרת שמות יש כתובת משלו והוא יכול לאחסן את הרשומות של אתרים רבים. לדוגמה, אם האתר שלך מתארח ב- Bluehost. שרת השמות המשמש לניהול הרשומות שלך יהיה על שרתי שמות עם כתובות שנראות כך:
NS1.bluehost.com
NS2.bluehost.com
NS3.bluehost.com

על כל דומיין לכלול שני שרתי שמות לפחות. שרת השמות הראשון הוא השרת הראשי. אם השרת הראשי אינו מגיב, שרת השמות המשני משמש לפתרון שם המתחם.
חלק מחברות האחסון שעובדות עם וורדפרס מאפשרות גם למשתמשים להשיג שרת שמות פרטיים משלהם.

כיצד לשנות את שרתי השמות שלך במערכת DNS

הדבר הטוב ביותר במערכת DNS הוא שהיא מאפשרת לבעלי אתרים לעבור לאחסון אתרים (שרת) אחר, מבלי לשנות את שמות הדומיינים שלהם.

רשמי הדומיינים הטובים ביותר מספקים לרוב לבעלי הדומיינים כלים קלים לניהול שרתי השמות שלהם.
באופן אידיאלי, יהיה הכי טוב אם תרשום את הדומיין שלך אצל חברת אחסון האתרים שלך. שימוש בספק אירוח משלך מבטל את העברת שם דומיין או שינוי שרת שמות. אם שם הדומיין שלך רשום אצל ספק אחד והאתר שלך מתארח במקום אחר, אתה יכול פשוט לשנות שרת שמות DNS ולהצביע על מארח האינטרנט שלך.
לדוגמא, אם שם הדומיין שלך רשום ב- Domain.com והאתר שלך מתארח אצל אחת מחברות אחסון האתרים הפופולריות של וורדפרס, תוכל לשנות בקלות את שרתי השמות שלך.

מהו רשומת CNAME?

רשומת CNAME מייצג שם קנוני. רשומת CNAME היא סוג של רשומת DNS המשמשת להפניית שם דומיין לשם דומיין אחר. במקום כתובת IP.
לדוגמה, נניח שאתה רוצה לוודא שהאתר שלך הוא example.com, אך רשמת גם את דוגמאות co.il ואתה רוצה שהוא יעבור לאתר הראשי שלך. במקרה כזה, אתה יכול להגדיר רשומת CNAME כך שכל מי שיבקר ב- examples.co.il יעבור במקום זאת ל- example.com.

מהו רשומת MX

רשומת MX הוא קיצור הרישום של מחליף הדואר. זהו סוג אחר של רשומת DNS המגדיר שרת דואר לטיפול בדוא"ל לשם דומיין מסוים. לדוגמא, על ידי הוספת רשומת MX שמספק Outlook.com עבור your-domain.com, כל דוא"ל שיתקבל על ידי your-domain.com יטופל באמצעות שרתי הדואר של Outlook.com

מהי רשומת TXT

רשומת TXT היא סוג רשומת משאב DNS אחר. רשומות TXT יכולות לכלול רשומות SPF (Sender Policy Framework) וגם רשומות DKIM (Domain Key Identified Mail) שמוסיפות מפתח מוצפן בדואר יוצא. מידע זה משפר את יכולת העברת הדוא"ל שלך על ידי הוספת שכבת אמון לשרת הדואר שלך.

DNS גירסה חופשית לעומת DNS בתשלום: מה ההבדל?

בדרך כלל, כאשר משתמש מבקר באתר שלך מאזור מסוים בעולם, רשומות ה- DNS של האתר שלך נשמרות על ידי שמות השמות הקרובים ביותר המנוהלים על ידי ספקי שירותי אינטרנט מקומיים.
זה עוזר למשתמשים אחרים מהאזור הזה להגיע לאתר שלך במהירות. עם זאת, פתרון בקשות DNS עדיין לוקח זמן. זה בדרך כלל באלפיות השנייה ולא משנה כל כך הרבה עבור עסקים ובלוגים קטנים יותר. זו הסיבה שרוב האתרים פשוט משתמשים בשרתי ה- DNS שמספקים חברת אחסון האתרים שלהם או רשם שמות הדומיין שלהם.

אתה יכול גם להשתמש בספקי שירותי DNS בחינם כמו Cloudflare המציעה DNS בחינם מהיר יותר עם הגנה מוגבלת על חומת האש.
עסקים גדולים בדרך כלל בוחרים DNS בתשלום בכדי לקבל תכונות חכמות כמו זמן הפעלה של 100%, מהירויות בדיקה מהירות יותר, הפניית תנועה גיאוגרפית, DNS משני, אבטחה מוגברת ועוד.

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Let's talk.

Ready to get started? Reach out to our digital experts to get more info!

Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
Generated with Avocode.blob-shape (3)Path 13288
Generated with Avocode.blob-shape (8)Path 13293
Generated with Avocode.blob-shape (15)Path 13285
דברו איתנו,

מוכנים להתחיל? עדיין יש לכם שאלות?

Title

שנה

קטגוריה

IM TICKETS is a site that sells tickets to football games all over the world. Their previous site did not result in enough conversions – which was not surprising given its uninviting and messy design and look-and-feel. We built the website to have clean, user-friendly, and interactive options enabling customers to choose a seat in the stadium for any team, league, or stadium. We provide IM TICKETS with hosting and maintenance.