מדי שנה מושקות אלפי חנויות אינטרנטיות חדשות. חנויות אלו מוקמות באמצעות מגוון רחב של פלטפורמות מסחר מקוונות, כך שבפני הקמעונאים המקוונים החדשים ניצבות אפשרויות בחירה רבות. אז באיזו פלטפורמה כדאי לבחור? האם כדאי להקים חנות וירטואלית באמצעות פלטפורמה שיתופית כמו Shopify או באפליקציות אחרות כמו- Magento ו- Woocomerce? האם רצוי לבחור בפתרון הפשוט ביותר או באופציה גמישה יותר שתאפשר לכם לבצע יותר שינויים ככל שהעסק שלכם ילך ויצמח?

מהו ווקומרס ולמה הוא חיוני כל כך עבור החנות הוירטואלית שלך?

WooCommerce  הוא תוסף eCommerce של וורדפרס. תוסף זה מאפשר הקמה וניהול של חנות וירטואלית באופן פשוט וגמיש, זאת באמצעות מספר מאפיינים חיוניים כמו ניהול מלאי ומס, תשלומים מאובטחים ושילוב משלוחים. 

ווקומרס נחשב לתוסף ה-eCommerce הפופולרי ביותר. כמו כן, מאחר שמדובר בתוסף של וורדפרס, הוא מותאם seo, כך שיש באפשרותכם לקדם את החנות שלכם בצורה טובה ויעילה יותר. להלן 10 סיבות מדוע כדאי לבחור ב-Woocomerce  לצורך הקמת חנות וירטואלית ומהם יתרונותיו על פני פלטפורמות eCommerce אחרות.

1. מחיר נח

לרוב, הבחירה בפלטפורמת איקומרס מסוימת תלויה בעיקר במרכיב העלות. יישומי eCommerce נעים  לרוב בין אפס לאלפי דולרים בשנה, אך ההבדל במחיר לא בהכרח קשור ליכולת היישום של התוסף.
WooCommerce  מתחרה ביישומי eCommerce מובילים, אך מכיוון שמדובר בתוסף חינמי, כל עסק או יזם יכולים להשתמש בכלים אותם הוא מציע, מבלי להתחייב לחוזי תמיכה יקרים או לרישיונות תוכנה כאלה ואחרים. שימו לב כי תוספים והרחבות אחרות עשויים לעלות כסף, אם כי לא באופן ישיר עבור  WooCommerce עצמו.

2. מודולריות

הגדולה של מערכת ווקומרס מתבטאת בקהילת המפתחים הגדולה שלה העוסקת בבניית הרחבות ייעודיות, במטרה להוסיף פונקציונליות ספציפית עבור הפיצ’רים השונים של התוסף. דבר שאינו אפשרי ביישומים מונוליטיים. באמצעות שימוש בתוספים הנכונים, ווקומרס יכולה להיות פלטפורמת איקומרס מושלמת. תוספים אלה עשויים להרחיב את הפונקציונליות של המערכת בכל הנוגע למשלוח, תשלומים, אופן הטיפול במוצר וכו’. ווקומרס בעצמם פיתחו מספר תוספים המומלצים לשימוש לצורך תפקוד אופטימלי של המערכת.

3. ווקומרס מבוסס על וורדפרס

מאחר שווקומרס הוא תוסף של וורדפרס, רבים טועים לחשוב שהוא מוגבל יותר ביחס לתוספי איקומרס גנריים, מאחר שהוא  נתון תחת המגבלות של יישום האב שלו. אך בפועל, היתרון המרכזי של ווקומרס נובע מעצם היותו תוסף של וורדפרס. שכן, וורדפרס נחשבת לפלטפורמה פופולרית מאוד המתאפיינת בגמישות ובפונקציונליות גבוהה במיוחד. מיליוני עסקים בוחרים להשתמש בוורדפרס מכיוון שמדובר במערכת מהירה, מאובטחת וקלה לשימוש. ווקומרס מתבסס על המאפיינים והכלים של וורדפרס ועושה בהם שימוש על מנת לייצר חוויית איקומרס ברמה הגבוהה ביותר עבור הקמעונאים ולקוחותיהם.

4.  איך להשתמש בווקומרס בחנות הוירטואלית שלכם

WooCommerce  הוא תוסף איקומרס גמיש וידידותי להפליא הכולל מגוון רחב של אפשרויות ופיצ’רים כמו- מוצרים פיזיים, מוצרים דיגיטליים, מנויים, פגישות ועוד. אז בין אם אתם מתכוונים למכור מוצר דיגיטלי יחיד או מגוון עצום של מוצרים, ווקומרס יאפשר לכם לייצר את החנות האופטימלית עבורכם. כך שכל שנשאר לכם לעשות הוא לבחור ולהרכיב את האופציות המתאימות מבין שלל האפשרויות. 

5. ל-ווקומרס יש קהילת מפתחים דינמית ותוססת

WooCommerce  ו-וורדפרס הן מערכות מבוססות קוד פתוח, כך שקמעונאים רשאים לשנות או להוסיף תכונות ליבה, לכתוב מחרוזות חדשות וליצור ערכות נושא ותבניות מותאמות אישית. העסקים שעובדים עם WooCommerce נהנים ממאגר גדול של מפתחים ומומחי ווקומרס. כך שאם תצטרכו לבצע שינוי כלשהו בחנות הווירטואלית שלכם, לא תהיה לכם בעיה למצוא אנשי  ווקומרס  מוכשרים שיבצעו עבורכם את העבודה.

6. ווקומרס מספק עבורכם מערך אנליזות נרחב

ככל שתדעו יותר על הלקוחות שלכם ועל האופן בו הם מתקשרים עם החנות שלכם, כך ייטב. ווקומרס מספק עבורכם מערך ניתוחים נרחב המוצג באמצעות ממשק ברור ואינטואיטיבי. בנוסף, ניתן לשלב באופן פשוט בין ווקומרס לשירותי ניתוח חיצוניים כמו גוגל אנליטיקס, בעזרת הרחבות ותוספים.

7.  ווקומרס גדל עם העסק שלך

בעת בחירה בפלטפורמת eCommerce , רצוי שתחשבו על עתיד העסק שלכם. גם אם כרגע מדובר בעסק קטן, סביר להניח שבעתיד הוא יגדל כך שכדאי לכם לבחור ביישום פשוט לתפעול שמסוגל לתמוך בחנות וירטואלית בעלת תעבורה גבוהה. ווקומרס תומך במגוון סוגי קמעונאים, מחנויות קטנות המוכרות מוצרים בודדים ועד רשתות ועסקים גדולים המתאפיינים בתנועה גבוהה במיוחד של קונים, בסדר גודל של מאות קונים בשנייה ויותר.

8. ווקומרס- שילוב אופטימלי בין חנות וירטואלית לניהול תוכן

כפי שניתן לצפות מיישום eCommerce המבוסס על מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר, WooCommerce  מספק ביצועים גבוהים במיוחד בכל הקשור לתוכן.
תוכן הוא מרכיב חשוב בשיווק חנויות ווקומרס ומסייע רבות בשיפור של מכירות ויצירת אופטימיזציה   עבור מנועי חיפוש. השילוב בין ווקומרס לוורדפרס מספק לכם מגוון רחב של אפשרויות ניהול תוכן כמו- בלוגים, דפי נחיתה, שיווק בדוא”ל ותיאורי מוצרים. כמו כן, ניתן לעשות שימוש בתוספי SEO תואמי ווקומרס כמו Woocomerce SEO Yoast על מנת לייצר אופטימיזציה עבור התכנים הקיימים בחנות ולשפר את הקידום האורגני של האתר.

9.  ווקומרס משפר את מהירות הגלישה בחנות הווירטואלית שלכם.

 WooCommerce ו-וורדפרס  מספקים חווית eCommerce מהירה המותאמת עבור חנויות וירטואליות בכל הגדלים.
עם זאת, על מנת למקסם את הביצועים רצוי לבחור באחסון ייעודי המותאם לווקומרס. אחסון אתרים סטנדרטי מסוגל לתמוך ב WooCommerce אך הוא אינו יכול לספק את סביבות ה- PHP, MySQL  השרת והרשת, הנחוצים לצורך חוויית איקומרס מהירה ואפקטיבית. 

 10. ווקומרס מיועד למכירות

WooCommerce  מיועד ספציפית לצורת מכירות, כך שהוא כולל כל מה שבעל חנות איקומרס חדש צריך כדי להתחיל:
1. למעלה מ-100 שערי תשלום שונים שניתן להגדיר.
2. שיטות משלוח מרובות, כולל אפשרות להגדיר אזורי ושיעורי משלוח.
3. בק-אנד אינטואיטיבי לניהול מניות, החזרים כספיים, ניהול הזמנות, ניהול דואר אלקטרוני וכל מה שאתם צריכים כדי לנהל ביעילות את חנות ה- eCommerce שלכם.
4. אלפי ערכות נושא WooCommerce ידידותיות לנייד וניתנות להגדרה, כך שיש באפשרותכם לייצר עיצוב מותאם אישית שיעניק לחנות שלכם מראה ייחודי.
5.  ווקומרס מספק לכם אפשרויות תיעוד ברמה טובה והנחיות ספציפיות המיועדות לבעלי חנויות איקומרס חדשים. 

למה לבחור ב-ווקומרס?

אם עדיין לא השתכנעתם מדוע כדאי לבחור בווקומרס על פני פלטפורמות איקומרס אחרות, ננסה לסכם לכם את הסיבה לכך בשני משפטים קצרים. ווקומרס מספק פתרון איקומרס שלם. הוא מהיר, קל לשימוש ומאפשר התאמה אישית לצרכים הספציפיים של החנות הוירטואלית שתמיד רציתם להקים.