עריכת מדיה

כללי

דף עריכת המדיה הוא המקום בו ננהל את המידע שקשור למדיה שמאוחסנת בספריית המדיה. כדי להגיע לדף עריכת המדיה, עבור לתפריט המדיה > ספרייה ולחץ על שם הפריט או על הקישור “עריכה” שמופיע מתחת לשם הפריט כאשר עוברים עליו בעכבר. ניתן גם להגיע לדף זה על ידי לחיצה על הקישור “עריכה” בעת הוספת מדיה חדשה לאתר שלך.

הנתונים שמתווספים בדף עריכת המדיה נמצאים בשימוש רב פעמים על ידי עמודי הצירוף והגלריות, והנתונים משמשים גם כערכים ברירת המחדל בעת שהתמונה מוסתרת בעמוד. לאחר שהתמונה כבר הוכנסה כתמונה יחידה, היא מתנתקת מהנתונים בספריית המדיה וניתן להשתמש במסך פרטי התמונה כדי לעדכן אותו לפי כל תמונה בנפרד.

בנוסף לניהול מטא-נתונים כמו כותרת, תיאור, טקסט חלופי ותיאור, קיימות גם כלים נוספים לביצוע עריכות בסיסיות במדיה כמו סיבוב, מתיחה וחיתוך תמונות. למידע נוסף ראה את סעיף “עריכת תמונה”.

מקור: wordpress.org

דף עריכת המדיה

כותרת

שם המדיה. הכותרת מוצגת בעמודת הקובץ במסך ספריית המדיה ולעיתים מוצגת בעמודי הצרף והגלריות אם נושאות ערכת נושא או תוסף שמעוצבים להצגתה.

קישור ישיר

זהו כתובת ה-URL של עמוד המקור של המדיה. קיים גם קישור לצפייה בעמוד המקור. ליד זה, עשוי להיות כפתור לעריכת הקישור הישיר – אם אין כזה, ניתן לשנות את הקישור הישיר על ידי הפעלת ‘Slug’ מאפשרויות המסך ושינוי ערך ה-Slug.

כפתור עריכת תמונה

(רק קבצי תמונה) מאפשר לכם לבצע עריכות כגון סיבוב, התמזגות וחיתוך.

כיתוב

הסבר קצר על המדיה.

טקסט חלופי

טקסט ה-ALT לתמונה, לדוגמה “מונה ליזה”, המתאר את המדיה. משמש לנגישות.

תיאור

הסבר נוסף על מדיה זו.

כתובת URL של הקובץ

תצוגה לקריאה בלבד של קישור ישיר לקובץ המדיה.

העתק URL (באגלית: copy URL to clipboard)

לחצו כדי להעתיק את כתובת ה-URL של הקובץ שאתה עורך ללוח.

תיבת שמירת מטא

מציגה מידע על המדיה שלכם, כמו תאריך העלאה, כתובת האינטרנט, שם הקובץ, סוג, גודל וממדים. מכילה גם פעולות למחיקה קבועה או לעדכון כל שינוי שביצעתם.

עריכת התמונה 

מקור: wordpress.org

לחיצה על כפתור “ערוך תמונה” מפעילה את מסך עורך התמונה, המעניק לך גישה למספר כלים שימושיים לעריכת תמונות. השינויים שתבצע על התמונה אינם מוחקים וניתן לשחזר את התמונה להגדרות המקוריות בכל עת. הנה הכלים השונים הזמינים לך במצב עריכת התמונה:

חיתוך
כדי לחתוך את התמונה, יש ללחוץ על התמונה ולגרור לבחירת האזור הרצוי. לאחר בחירת אזור, יש ללחוץ על סמל החיתוך מעל התמונה כדי להשלים את החיתוך. ניתן להשתמש ביחס הצדדים ואפשרות הבחירה כדי לבצע תיקונים נוספים או להשתמש בקיצורי מקשים כדי להתאים אישית את בחירת החיתוך לפני לחיצה על סמל החיתוך.

כפתור סיבוב שמאלה
סיבוב התמונה 90 מעלות נגד כיוון השעון.

כפתור סיבוב ימינה
סיבוב התמונה 90 מעלות בכיוון השעון.

כפתור היפוך אנכי
היפוך התמונה מסובב על ציר האנכי.

כפתור היפוך אופקי
היפוך התמונה מסובב מראש לצד.

כפתור ביטול/שחזור
הסרה או שחזור של העריכה האחרונה. ניתן ללחוץ כמה פעמים ברצף לעבור בין היסטוריית העריכות.

קנה מידה לתמונה

לתוצאות הטובות ביותר, יש לבצע התאמת קנה מידה לפני חיתוך, ההיפוך או הסיבוב. ניתן לשנות את גודל התמונה לקטן יותר בלבד, אין אפשרות להגדילה. המידות המקוריות מוצגות כמדריך למעלה מתוך תיבת הקלט להזנת המידות החדשות. לחצו על כפתור “קנה מידה” כדי להציג את התמונה המוקטנת החדשה. כפתור “שחזר תמונה מקורית” גם מופיע כדי לאפשר לכם לשחזר את השינוי.

שחזור תמונה מקורית

אם עריכות הוחלפו על תמונה, תפריט השחזור של התמונה המקורית מאפשר לך לבטל את כל השינויים ולשחזר את התמונה המקורית. העותקים של התמונה שערכת קודם לכן לא יימחקו. עליכם ללחוץ על כפתור “שחזר תמונה” כדי להשלים את הפעולה.

מקור: wordpress.org

חיתוך תמונה

משמש בשילוב עם סמל החיתוך, כלי זה מאפשר לכם לבצע את התאמות הדיוק הבאות:

  • יחס תיאום חיתוך: ניתן לציין את יחס התיאום הרצוי לחיתוך וללחוץ על מקש ה-Shift במהלך הגרירה כדי לנעול אותו. הערכים יכולים להיות 1:1 (ריבוע), 4:3, 16:9 וכו’. אם יש בחירה כלשהי, ציון יחס התיאום יקבע אותה מיידית.
  • בחירת חיתוך: לאחר התחלת הבחירה, ניתן להתאים את הבחירה על ידי הזנת ערכים חדשים (בפיקסלים). שים לב שערכים אלו מותאמים באופן כלול לממדי התמונה המקוריים בערך. גודל הבחירה המינימלי שווה לגודל התמונה הממוזער כפי שמוגדר במסך הגדרות מדיה.

הגדרות תמונה ממוזערת

תמונות ממוזערות ב-WordPress הן גרסאות קטנות יותר, בדרך כלל ריבועיות, של התמונה הראשית. הן נוצרות באופן אוטומטי בכל פעם שאתם מעלים תמונה חדשה. כברירת מחדל, תמונת ממוזערת ב-WordPress היא בגודל 150 פיקסלים על 150 פיקסלים וחתוכה כריבוע מושלם. (ניתן להתאים את זה במסך הגדרות מדיה.)

בעת עריכת תמונה, יש לכם שלוש אפשרויות. ניתן להחיל את השינויים על:

  • כל גדלי התמונה
  • תמונת ממוזערת
  • כל הגדלים למעט תמונת ממוזערת
מקור: wordpress.org

שמירה

השתמשו בזה כדי לשמור את השינויים שבוצעו בתמונה ולחזור למסך עריכת המדיה של התמונה הזו.

ביטול

השתמשו בזה כדי לבטל כל פעולה שבוצעה על התמונה במהלך השולי הנוכחי.

קיצורי מקלדת

בעת חיתוך התמונה, ניתן להשתמש בשילובי מקשים אלה כדי “למזער” את גודל מסגרת החיתוך. שימו לב: מקש החץ יכול להיות אחד מארבעת מקשי החץ – מקש החץ למעלה, מקש החץ למטה, מקש החץ שמאלה או מקש החץ ימינה:

  • חץ: להזיז בצעדים של 10 פיקסלים
  • Shift + חץ: להזיז בצעדים של 1 פיקסל
  • Ctrl + חץ: לשנות גודל בצעדים של 10 פיקסלים
  • Ctrl + Shift + חץ: לשנות גודל בצעדים של 1 פיקסל
  • Shift + גרירה: לנעול יחס ציור

מקורות

האם המאמר הזה היה מועיל?

מאמרים קשורים

עדיין צריכים עזרה?

פנו אל מרכז התמיכה באימייל, בטלפון או דרך האזור האישי. עדיין לא לקוחות? הצטרפו לאחת מחבילות התחזוקה שלנו
יצירת קשר